• Jedwabne: Pamiętamy…

          • 82 lata już minęło od 1 września 1939 r., kiedy to rozpoczęła się najkrwawsza z wojen - II wojna światowa. Z tej okazji w trakcie pierwszego spotkania organizacyjno- informacyjnego w szkole odbyła się krótka pogadanka. Wychowawca Hufca Pracy – p. August Mrozowicz w ustaleniu z wychowawcą klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia w Jedwabnem p. Anną Kuklińską złożył propozycję postawienia znicza przed pomnikiem Sybiraków.

            Pomnik upamiętnia wszystkich Polaków, którzy od 17 września 1939 r. byli wywożeni przez agresora bolszewickiego na Sybir w Rosji do łagrów – ciężkich obozów pracy. Bolszewicy dokonywali ludobójstwa w Katyniu, Smoleńsku i innych regionach Rosji. Jak informują historycy, ludzie wywożeni z całymi rodzinami umierali w drodze, a ci, którzy dotarli do obozów, przeżyli niewyobrażalną katorgę. Wypowiedź jednego spośród wielu wywiezionych oddaje tylko namiastkę tego, co przeżyli w dalekiej Rosji. Oto fragment wspomnień sybiraka Edwarda Drozda spisanych przez p. Irenę Karczewską:

            „… Sześć lat pobytu na tej nieludzkiej ziemi to prawdziwa golgota, to czas trudnego do wypowiedzenia cierpienia, naznaczonego potwornym głodem, chorobami i utratą wielu naszych najbliższych, którzy pozostali tam na zawsze. W chwilach największej rozpaczy, gdy zdawało się, że piekło zwycięża, na usta cisnęło się pytanie: Dlaczego? Dlaczego nas spotkał taki los?...”  

            Delegacja złożona z uczestników klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia w Jedwabnem
            i wychowawcy Hufca Pracy w Łomży postawiła znicz przed pomnikiem w Jedwabnem. W ten sposób zamanifestowaliśmy nasz szacunek i pamięć dla tych, którzy oddali swoje życie za wiarę i mimo represji nie wyparli się tego, że byli Polakami. Ze względu na ich postawę pełną wiary, patriotyzmu i oddania mamy obowiązek pamiętać o tym, prowadzić lekcje historii, składać kwiaty i znicze we właściwym czasie określonym w kartkach kalendarza.

          • Pierwsze zajęcia w klasie I w Jedwabnem.

          • Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem zarządził, że nowy rok szkolny 2021/2022 dla wszystkich uczniów Szkół, w tym Szkoły Branżowej, rozpocznie się w wyznaczonych salach.

            Z uczniami klasy pierwszej i rodzicami odbyło się spotkanie informacyjno-organizacyjne poprowadzone przez wychowawcę klasy – p. Annę Kuklińską oraz wychowawcę Hufca Pracy w Łomży p. Augusta Mrozowicza. Wychowawca klasy przekazał życzenia skierowane do uczniów, nauczycieli i pracowników na rozpoczęcie roku szkolnego od Dyrektora Szkoły p. Zbigniewa Prószyńskiego.

            Na spotkaniu zostały przekazane najważniejsze informacje dotyczące harmonogramu zajęć: nauka w szkole trwać będzie od poniedziałku do środy, natomiast praktyczna nauka zawodu w zakładach pracy – w czwartek i piątek. Wychowawczyni prosiła o szybkie doniesienie umów zawartych w zakładach pracy do sekretariatu Szkoły.

            Następnie głos zabrał wychowawca Hufca Pracy, który powitał obecnych i przekazał do podpisu aktualnie obowiązujące dokumenty uczestnictwa w Ochotniczych Hufcach Pracy. Wyjaśnił, czego dotyczą poszczególne dokumenty i stwierdził, że bycie uczestnikiem OHP przynosi więcej korzyści niż strat, bo tylko tutaj można w trakcie trzy letniej nauki zdobyć dodatkowe umiejętności i doświadczenia, uczestnicząc w kursach doszkalających organizowanych w ramach aktywizacji zawodowej oraz stażach zagranicznych.

          • Szkolenie w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020

          • Informacja na temat szkolenia dla nauczycieli z zakresu kompetencji cyfrowych w kontekście prowadzenia zajęć z zakresu robotyki i programowania, realizowanym w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego”

            W związku z realizacją projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego” Dyrektor dokonuje zgłoszenia osób kierowanych na ww. szkolenie. Zgłoszenie dotyczyć może wyłącznie nauczyciela zatrudnionego w naszej szkole.

            Szkolenie realizowane będzie w formie mieszanej, tzn. część godzin realizowana będzie w formie stacjonarnej, a część – on-line. Planowany termin realizacji szkoleń to 09-10.2021 r. Miejsce szkoleń dostępne będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Biuro projektu przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 1 w Białymstoku (Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego) dostępne jest dla osób niepełnosprawnych.
            W przypadku zainteresowania szkoleniem, należy zgłosić się do Dyrekcji szkoły: adres e-mail: spjedwabne@wp.pl lub telefonicznie: 86 2172010 do dnia 16 sierpnia 2021 r.

            Ostateczną decyzję o skierowaniu nauczyciela na szkolenie podejmuje Dyrektor szkoły, kierując się wnioskami z przeprowadzonej diagnozy stanu i potrzeb szkoły, zakresem dotychczasowej działalności nauczyciela oraz potrzebami szkoły i uczniów. Nauczyciele wskazani przez Dyrekcję do podnoszenia kompetencji zobowiązani będą do złożenia dokumentów rekrutacyjnych, które dostępne są do pobrania pod komunikatem dotyczącym szkolenia (załącznik 2 i 3).

            Projekt dostępny jest dla osób niepełnosprawnych. Jeśli możemy zrobić coś, aby czuł/a się Pan/Pani komfortowo na naszym szkoleniu, prosimy o zgłoszenie nam potrzeb wynikających z niepełnosprawności.

          • Konkurs matematyczny Kangur

          • 22 kwietnia 2021 r. uczniowie Naszej szkoły przystąpili do konkursu Kangur, który został przeprowadzony zdalnie.

            Lista uczniów, którzy zdobyli wyróżnienie lub wynik bardzo dobry, w porównaniu z regionem suwalskim (z wynikami uczniów, którzy przystąpili w trybie stacjonarnym).

             Żaczek – klasy II

            II a – p. M.Krystowczyk

            1. Dominika Kurzątkowska – 98,75 p – wynik bardzo dobry
            2. Klaudia Raszczyk – 93,75 p - wynik bardzo dobry
            3. Karolina Kossakowska – 86,25 p wynik bardzo dobry
            4. Igor Barszczewski – 80 p - wyróżnienie
            5. Lidia Kossakowska- 72,5 p wyróżnienie

            II b- p. A. Jastrzębska

            1. Adam Kamalski- 96,25 p - wynik bardzo dobry
            2. Lena Błaszczak – 88,75 p- wynik bardzo dobry
            3. Maja Ostatkiewicz- 77,5 p - wyróżnienie

            Maluch – klasy III i IV

            III a – p. D.Górska

            1. Kacper Gołębiewski – 102,5 p - wynik bardzo dobry
            2. Radosław Pachucki- 96,25 p - wyróżnienie

            III b – p. M.Duchnowska

            1. Wojciech Chojnowski – 87,5 p - wyróżnienie
            2. Karol Godlewski- 75 p - wyróżnienie
            3. Mikołaj Gryglik – 96,25 p - wyróżnienie

            IVa – p. W.Borawska

            1. Patrycja Raszczyk – 95 p - wyróżnienie
            2. Dominik Osiecki – 92,5 p - wyróżnienie

            Beniamin – klasy V i VI

            Va-p. D.Kozioł

            1. Stanisław Zapert – 104,75 p - wyróżnienie

            Vb- p.S.Kobylińska

            1. Aleksandra Mrozicka – 97,5 p - wyróżnienie

            VI a – p. S.Kobylińska

            1. Natalia Dzienkiewicz – 118,75 p– wynik bardzo dobry
            2. Dominika Rogowska – 116,25 p– wynik bardzo dobry
            3. Oliwia Ekstowicz – 110 p – wynik bardzo dobry
            4. Eliza Szmitko – 93,75 p - wyróżnienie
            5. Amelia Wierciszewska – 90 p- wyróżnienie
            6. Wiktoria Rutkowska – 89,75 p - wyróżnienie

            Kadet – klasy VII i VIII

            VIII a – p. S.Kobylińska

            1. Oliwia Jastrzębska – 90 p  - wyróżnienie
            2. Dominika Ekstowicz – 82,25 p  - wyróżnienie

            VIII b – p. B. Kozikowska

            1. Sandra Karwowska – 111 p - wynik bardzo dobry

            GRATULACJE DLA UCZNIÓW, RODZICÓW ORAZ NAUCZYCIELI!!!

            Sylwia Kobylińska

          • Sukcesy Ani Rutkowskiej z grupy 0 „A”!

          • Festiwal Piosenki "Nie daj się, śpiewaj!” adresowany był do solistów w wieku 5-9 lat  z regionu województwa podlaskiego. Uczestnicy konkurowali w dwóch  kategoriach wiekowych: przedszkolnej i klas I - III szkół podstawowych. Wysłuchano trzydzieści trzy nagrania nadesłane online.

             Anna Rutkowska z grupy 0 „A” zaprezentowała piosenkę pt. „Śmieszne grzybki”, zdobywając III miejsce w kategorii przedszkolnej.

            Laureaci konkursu wystąpili w koncercie plenarnym, który odbył się pod  „Galerią Pod Arkadami” na Starym Rynku w Łomży. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantki i laureatki z naszej „zerówki”.

            Ania wzięła również udział w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „PIKuś” w ramach projektu „PIKtoGRAmy” w Białymstoku.

            Po wysłuchaniu i obejrzeniu 36 prezentacji uczestników jury postanowiło przyznać Ani wyróżnienie za wykonanie przez nią piosenki.

            Bardzo cieszymy się z osiągnięć Ani.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

             

            Bożena Żelechowska

          • Konkurs

          • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego LEON – 2020/2021

            Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego LEON  w sesji wiosennej. Konkurs ten, ma na celu nie tylko sprawdzenie  umiejętności językowych uczniów, ale także zachęcenie  ich do nauki języka angielskiego. Zadania konkursowe przygotowane są przez doświadczonych nauczycieli pracujących         z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce, a testy układane są w oparciu o aktualną podstawę programową dla poszczególnych klas i obowiązujące podręczniki szkolne dopuszczone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W naszej szkole uczniowie chętnie sprawdzali swoje umiejętności. W konkursie wzięło udział      29 uczniów z klas IV- VIII. Łącznie w Polsce konkurs pisało prawie 5 tysięcy uczniów na wszystkich poziomach nauczania. Cieszą nas wysokie miejsca naszych uczniów na tle całej Polski.
            4 osoby uzyskały wynik powyżej 80%, 6 osób powyżej 70% , 9 osób powyżej 60%.

            Laureatem została Anna Orłowska z kl.VIIIa

            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz gratuluję wysokich wyników!

            Zapraszam do wspólnej realizacji kolejnych konkursów.

            Koordynator konkursu

            Marta Bargłowska

          • „Zakoduj swoją przyszłość”

          • Dzieci z grupy 0 „A” od II semestru uczestniczyły w realizacji innowacji  Zakoduj swoją przyszłość”.

            Zdobywały podstawowe kompetencje i umiejętności, przygotowujące do dalszej nauki programowania. Programowanie poprzez zabawę także odpowiedzialnie wprowadziło najmłodszych w cyfrowy świat, kształtując logiczne, algorytmiczne myślenie, jak również wdrażając do pracy zespołowej. Dzięki kodowaniu dzieci uczyły się rozumienia otaczającego ich świata i zachodzących w nim zmian.

            Zostały przekazane podstawy programowania poprzez doświadczanie i zabawę. Nacisk położony był na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni, rozumowania i wnioskowania.

            Wprowadzona innowacja bardzo korzystnie wpłynęła także na rozwój wymienionych kompetencji u dzieci z zaburzeniami, a w naszej grupie znajduje się dwóch chłopców autystycznych. Jak wiadomo osoby, u których zdiagnozowano autyzm, mają problemy z integracją, współpracą w grupie, a co najważniejsze z koncentracją. Praca z kodowaniem pozwoliła zatem na wzmocnienie danych obszarów, jak i rozwój ww. kompetencji.

            Innowacja polegała na połączeniu zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych, zatem idealnie wpisała się w wymogi Ministerstwa Edukacji Narodowej dot. rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

            W ramach innowacji dzieci pracowały i bawiły się, korzystając z maty edukacyjnej „Kodowanie na dywanie”, tablicy interaktywnej, robota Photon, podręczników do kodowania-„Kodowanie na start!”, okularów 3d, folii w paski dzięki, której obrazki poruszały się oraz czerwonej folii odkrywającej znaki.

            Bożena Żelechowska

            Ewelina Bagińska

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKO-FOTOGRAFICZNY

          • (POD)RÓŻNE HISTORIE – O PODRÓŻACH W PANDEMII”

            Natalia Dzienkiewicz z klasy VI a została laureatką IV Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Fotograficznego „(Pod)różne historie – O podróżach w pandemii” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Napisała piękną pracę pod tytułem „Żelazny Rycerz”. Poruszyła w niej problemy podróży w czasach pandemii.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

            Justyna Turowska

          • Konkurs "Moja rodzina"

          • 2 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Pana Dyrektora Zbigniewa Prószyńskiego za osiągnięcia w konkursie plastycznym. Na konkurs wpłynęło 11 prac z 4 grup P.P. Komisja dokonała oceny, biorąc pod uwagę: samodzielność przy wykonywaniu pracy, pomysłowość, estetykę oraz zgodność z tematyką konkursu.

            Pośród wszystkich prac jury wyłoniło następujących zwycięzców:

            I miejsce: Kornelia Laskowska

            II miejsce: Amelia Makowska

            III miejsce: Pola Majdziak,

            Szymon Zajkowski

             

            Wyróżnienia: Aleksandra Danowska

            Gabriela Kozłowska

            Paweł Rutkowski

            Lilliana Czerwaciuk

            Dominik Dybikowski

            Maja Mierzejewska

            Mikołaj Rokuszewski

             

            Organizatorzy: Emilia Popowska

            Marta Bargłowska

          • DZIEŃ DZIECKA ,,POKAZ MODY EKO''

          • Dzień Dziecka to powszechnie znane i obchodzone w wielu krajach święto. Z tej okazji organizowane były różne gry i zabawy. Zadbaliśmy o to, aby ten dzień różnił się od zwykłego dnia. Dzieci miały okazję z pomocą nauczyciela wykonać stroje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu,np. z kartonów, worków, gazet, plastikowych butelek, folii spożywczej itp. Małe modelki i modele prezentowały na przedszkolnym wybiegu swoje "ekokreacje". Pokaz mody ekologicznej to dla dzieci nie tylko świetna zabawa, lecz również rozwijanie pomysłowości i kreatywności. W tym dniu nie zabrakło też słodkich niespodzianek. Dziękujemy mamie Oli – p. Marzence za przygotowanie przepysznych babeczek dla przedszkolaków.

            Na zakończenie tego wyjątkowego dnia dzieci otrzymały niespodziankę w formie kolorowych puzzli
            i piłeczek.

            Emilia Popowska

             

          • Konkurs plastyczny: " Piramida zdrowia"

          •  

            Z okazji Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego 7 kwietnia w Zespole Szkół Samorządowych w Jedwabnem został zorganizowany konkurs plastyczny p.t. „Piramida Zdrowa. Wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się 1 czerwca 2021 roku.

            Laureatami w klasach I-III zostali:

            • Danowski Kuba kl. II a – miejsce I
            • Anna Bagińska kl. I a - miejsce II  
            • Mikołaj Gryglik kl. III b - miejsce III

            Wyróżnienia:

            • Patryk Dąbrowski kl. I a
            • Magdalena Bagińska kl. I a
            • Lidia Kossakowska kl. II a
            • Gabriela Kossakowska kl. III a
            • Zofia Kossakowska kl. III a
            • Wojciech Dajnowicz kl. III a
            • Krzysztof Kalinowski kl. III b

            Laureatami w klasach IV-VIII zostali:

            • Julia Grądzka kl. V a - miejsce I
            • Oliwia Szmitko kl. VII b - miejsce II
            • Paweł Piekarski kl. V b - miejsce III

            Wszystkim Serdecznie Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. 
            Katarzyna Karolak

          • „Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci”

          • Społeczność Szkolna ZSS w Jedwabnem zaangażowała się w akcję zbiórki elektroodpadów pod nazwą „Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci”.  W przedsięwzięciu wsparły nas Jednostki Samorządu Terytorialnego: pan burmistrz Adam Niebrzydowski, radni Rady Miejskiej, sołtysi,  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i mieszkańcy Gminy Jedwabne, za co serdecznie dziękujemy!!!

            Wspólnie zebraliśmy 5414 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek, a na rzecz szkoły zostały zakupione przybory  edukacyjne i asortyment sportowy.

            Katarzyna Karolak

          • "Nie pal przy mnie, proszę!"

          • W Zespole Szkół Samorządowych w Jedwabnem  od  listopada realizujemy w formie warsztatów przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego Katarzynę Karolak w klasach I i II ogólnopolski program antynikotynowy „Nie pal przy mnie, proszę!”. Jest to jedno z wielu działań profilaktycznych podejmowanych przez naszą placówkę, a równocześnie bardzo lubianych przez uczniów.

            Celem programu jest:

            • uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia,
            • kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie,
            • uświadomienie, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia,
            • uwrażliwienie na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego, poznanie pojęcia „biernego palacza”,
            • wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.​

            Na zajęciach, prowadzonych głównie metodą warsztatową, uczniowie klas I i II ZSS w Jedwabnem poznali  bohaterkę programu – wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im przez cały cykl realizowanych zagadnień. Następnie samodzielnie wypracowali i zaakceptowali zasady, jakimi kierowali się podczas kolejnych lekcji, po czym brali udział w zabawach integracyjnych i rozmowach na temat zdrowia. Poznali też główne czynniki wpływające na zdrowie i samopoczucie każdego z nas.

             

            W dniu 01.06.2021 w ramach kampanii odbył się bieg uczniów klas czwartych promujący akcję

            „NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”

            Katarzyna Karolak

          • DZIEŃ RODZINY

          • 28 maja obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Rodziny. Przedszkolaki już od dłuższego czasu przygotowywały się pilnie do występów artystycznych przed rodzicami. Maluchy chciały wyrazić swoją ogromną miłość i wdzięczność za trud włożony w wychowanie. Ozdabiały ramki ze swoim wizerunkiem oraz przygotowywały instrumenty do tańca. Uczestniczyły w wielu próbach, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Nasze piątkowe wydarzenie zostało nagrane oraz udostępnione na portalu społecznościowym Facebook , aby choć w takiej formie rodzice mogli w nim uczestniczyć.

            Wszystkim Mamusiom i Tatusiom życzymy dużo zdrowia i radości.

             

            Emilia Popowska

          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022

          •        Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021r. do 21 czerwca 2021r.
                Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021r.
            Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021r.
            Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 .
            W terminie od 23 lipca 2021r. do 30 lipca 2021r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki.
                  W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021r.
            Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe –w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
                 Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
                  W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w załączonej tabeli.
                                                                                  

            Zbigniew Prószyński

            Dyrektor ZSS w Jedwabnem

          • ROZSZTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ,,Z WIERSZYKAMI PRZEZ ŚWIAT’’

          •  

                        30 kwietnia 2021 roku w Bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego ,,Z wierszykami przez świat’’ organizowanego przez p. Ewelinę Bagińską. Konkurs ten przeznaczony był dla grup PP i 0 ZSS w Jedwabnem. Wychowawcy w eliminacjach klasowych mieli za zadanie wyłonienie max. 3 osób, które następnie wzięły udział w etapie szkolnym. Dzieci oceniało jury w składzie:

            Komisja:

            1. p. Anna Kurkowska - przewodnicząca

            2. p. Urszula Filipkowska

            3. p. Elżbieta Timoumi

            Przy ocenie recytacji brano pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu). Przygotowane prezentacje były na wysokim poziomie, więc komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

             

            I miejsce - Maja Gardocka

            II miejsce - Łucja Góra

            III miejsce - Maja Robuta

             

            Wyrożnienia:

            1. Liliana Czerwaciuk

            2. Aleksandra Danowska

            3. Wiktoria Filipkowska

            4. Amelia Makowska

            5. Maja Mierzejewska

            6. Wiktoria Popowska

            7. Anna Rutkowska

            8. Zuzanna Trzaska

            9. Antonina Turowska

             

            Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów składa Organizator konkursu!!!

            Ewelina Bagińska

          • Powiatowy konkurs plastyczny

          •      Z ogromną dumą informuję, że uczennica oddziału przedszkolnego grupy 0 „A”

            Antonina Turowska zdobyła I miejsce  w powiatowym konkursie plastycznym

            "Z Puszczy do sieci".

                 Konkurs został  zorganizowanym przez Związek Kurpiów, którego współorganizatorem był  Powiat Ostrołęcki oraz Narodowe Centrum Kultury.
                 W konkursie  wzięło udział 103 osoby w kategorii przedszkola i klasy I-VIII.

            Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą kurpiowską, promocja kultury kurpiowskiej, promocja dzieci i młodzieży z uzdolnieniami plastycznymi oraz animacja kulturalna lokalnego środowiska.

            Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

            Bożena Żelechowska