• Spektakl ,,Niezwykłe życie podwodnych zwierząt"

• „Ile serc ma ośmiornica?”

„Jak długo żyje żółw morski?”

„Ile mózgów ma ośmiornica?”

„Dlaczego należy dbać o czystość wód?”

To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiedzi poznały dzieci z grup OPc, OPd, OPe, OPf i z PP podczas oglądania spektaklu pt.”Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”, który odbył się 10 maja 2024 r. w Filharmonii Kameralnej w Łomży. Dzięki wspaniałej pracy aktorów przenieśliśmy się w morskie głębiny i poznawaliśmy ciekawostki z życia wyjątkowych zwierząt. Historia bohaterki Aurelki pokazała dzieciom skutki przesiadywania „w sieci” i nadmiernego korzystania z Internetu, uświadomiła zagrożenia jakie ludzie stwarzają w ekosystemie przez zanieczyszczenia wód oraz jak ważna jest rola przyjaciół i bliskich w życiu każdego człowieka. Dzieci wróciły bardzo zadowolone z wyjazdu i chętne już na kolejną przygodę z teatrem.

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 25 kwietnia 2024 r. uczciliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

To wydarzenie historyczne pomogło uświadomić naszym uczniom, jak ważną rolę w czasach współczesnych pełni ten ważny dla nas, Polaków, dokument.

W apelu wzięli udział uczniowie klas 4a, 5b i 6a. Przedstawili okoliczności uchwalenia Konstytucji, nawiązali też do święta Flagi Narodowej, które zostało uchwalone stosunkowo niedawno, bo w 2004 roku. Piękne patriotyczne wiersze, pieśni oraz taniec z flagą jednej z uczennic, pozwoliły nam zrozumieć, że jak długo biało-czerwone barwy kojarzone będą z Polską i Polakami, zależy wyłącznie od nas, Polaków, a przede wszystkim młodych Polaków.

Bogusława Miciura

Barbara Skrodzka