• Warsztaty robienia palm wielkanocnych w ZSS w Jedwabnem

• Z obchodami Świąt Wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych. Do dzisiaj istnieje piękny zwyczaj robienia i święcenia palm wielkanocnych. W tym tygodniu, w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Janinę, która przybyła specjalnie po to, aby zapoznać dzieci ze sposobem robienia tradycyjnych palemek. Każde dziecko z zaciekawieniem przyglądało się jak powstają te arcydzieła. Miło było patrzeć na tak radosną, zorganizowaną i pracującą grupę naszych dzieci. Mamy nadzieję, iż robienie palm wielkanocnych stanie się naszą coroczną, szkolną tradycją.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

• Dzień Kolorowej Skarpetki W ZSS w Jedwabnem

• 21 Marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki.
            Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada ona na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze, składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

W Zespole Szkół Samorządowych w Jedwabnem te wspaniałe święto obchodziliśmy już dziś. Uczniowie klas I-III obejrzeli krótkie filmy

https://www.youtube.com/watch?v=yvkyJkMNOCk – skarpetkowo

https://www.youtube.com/watch?v=C0Uq2KA2doE Puszczam Oczko - Wspaniała akcja na Światowy Dzień Zespołu Downa

a następnie, wzięli  udział w  „Marszu Kolorowej Skarpety” korytarzami naszej szkoły.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do tego, by w „Światowym Dniu Zespołu Downa” czyli  21.03.2024r. (czwartek) o założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. Kolorowe skarpetki to symbol solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

S.U. wraz z opiekunem

pedagog specjalny - Katarzyna Karolak

pedagog szkolny - Katarzyna Sobuta

• Konkurs recytarorski ,,Wierszowanki"

• 19 marca br. niektóre zgłoszone przez wychowawców Dzieci z oddziałów przedszkolnych Opd, Ope, PP, 0A i 0B wzięły udział w konkursie recytatorskim ,,Wierszowanki'', który odbył się w Bibliotece szkolnej. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe 3-4 latki jak i 5-6 latki. Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki, a komisja w składzie:

1. Magdalena Jasińska

2. Katarzyna Karolak

3. Anna Wądołowska

miała niezwykle trudne zadanie dotyczące wyłonienia zwycięzców. Po długiej naradzie jury przyznało następujące miejsca:

3-4 latki

I miejsce- Łucja Karwowska Opd

II miejsce- Maja Borawska Opd

III miejsce- Oliwia Rydzewska Ope

Wyróżnienie- Marcelina Dąbkowska Opd

Wyróżnienie- Zofia Rogowska Opd

5-6latki

I miejsce- Gabriela Kozłowska 0A

II miejsce- Klara Siedlecka 0B

III miejsce- Łucja Góra 0A

Wyróżnienie- Jakub Kierzkowski PP

Wyróżnienie- Antonina Wolińska PP

Wyróżnienie- Amelia Obrycka 0A

Wyróżnienie- Maja Wysocka 0A

Wyróżnienie- Mikołaj Jarmuchowski 0B

Wyróżnienie- Liliana Kamińska 0B

Wyróżnienie- Zuzanna Trzaska 0B

Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek, a p. Dyrektor Zbigniew Prószyński wraz z p. Wicedyrektor Swietłaną Żebrowską wręczyli zwycięzcom dyplomy jak i nagrody. Sponsorem nagród było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem ,,Bliżej Dziecka’’.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy chęci oraz odwagi podczas wystąpień i życzymy sukcesów w dalszych etapach edukacyjnych!

Organizatorzy:

Ewelina Chrzanowska

Aleksandra Domitr

• Wycieczka grup przedszkolnych do sali zabaw ,,Fabryka Misia" w Białymstoku

• 13.03.2024 roku dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych ZSS w Jedwabnem wraz z opiekunami wzięły udział w wycieczce do sali zabaw ,,Fabryka Misia" w Białymstoku. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji, gdzie m.in. mogły zamienić się w ,,naukowców" i nabyć nowych umiejętności w niezwykle ciekawych warsztatach chemicznych. Zabawy swobodne, zajęcia z animatorami jak i dyskoteka były na tyle atrakcyjne, iż przedszkolaki nie chciały wracać do domu! Na szczęście udało nam się szczęśliwie wrócić do szkoły, a dzieci zadeklarowały obowiązkowy powrót na salę zabaw w najbliższej przyszłości.

Ewelina Chrzanowska

• Ogólnopolska Akcja Zbiórki Żywności

• W dniach 8 - 9 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły, którzy należą do Szkolnego Koła Caritas pod nadzorem opiekuna pani Elżbiety Borawskiej oraz biorących udział w akcji nauczycieli, uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Żywności- ,, Tak. Pomagam! ‘’ Wolontariusze na terenie sklepu Biedronka w Jedwabnem zbierali artykuły spożywcze o długim terminie przydatności oraz środki czystości. Cały asortyment został przekazany rodzinom z naszej parafii,  potrzebującym wsparcia.

Opiekun SKC: Elżbieta Borawska