• Wycieczka do Mandorii

• 22.05.2023r. uczniowie klas 4a, 4b, 6b,7 a zwiedzili Miasto Przygód Mandorię.

Przez 7 godzin uczniowie pod opieką p. Katarzyny Sobuty, p. Barbary Eski, p. Angeliki Chrostowski ej oraz p. Katarzyny Karolak korzysaltali z atrakcji renesansowego  miasta przygód Mandoria. Była to bardzo udana wycieczka integracyjna. Uczniowie skorzystali z 31 atrakcji.

• SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

• Dnia 03.04.2023r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Był on skierowany do uczniów klas IV-VIII. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wobec dziedzictwa kulturowego innych krajów. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów, którzy mieli możliwość zaprezentowania swoich wiadomości rozwiązując test. Test zawierał pytania otwarte.

Wyniki konkursu:

I miejsce:     Amelia Wierciszewska

II miejsce:   Daniel Gołaś

Karolina Borawska

III miejsce: Kacper Gołębiewski

Maja Gołębiewska

Wiktoria Rutkowska

Nagrody rzeczowe oraz puchary zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej  im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Marta Bargłowska

Ewelina Konopka

• Wyróżnienie w konkursie

• GRATULACJE!!!

Dla

Kacpra Gołębiewskiego ucznia klasy Va

za wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej "Krajobraz Polski -Tradycje, Współczesność, Przyszłość"  zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku i Młodzieży Dom Kultury w Białymstoku

Katarzyna Sobuta

• Misterium 2023

• Wielkanoc jest najstarszym i największym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku.

5 kwietnia 2023 r. uczniowie z klasy 5a, 5b i 7b wystawili wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, które tematyką nawiązywało do Misterium Męki Pańskiej. Uczestnicy zostali wprowadzeni w atmosferę Triduum Paschalnego. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Jedwabnego pan Adam Niebrzydowski, ks. dziekan Jerzy Dembiński, ks. Maciej Kiempista, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły i uczniowie.

Wzruszające przedstawienie skłoniło oglądających do refleksji nad sensem życia. Nawiązywało także do wartości i pojęć takich jak: dobro, miłość, przebaczenie i nadzieja. Muzyka i śpiew potęgowały podniosły nastrój tego spektaklu.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wspaniałą grę aktorską.

Organizatorzy:

Angelika Chrostowska

Angelika Mierzwińska

• Międzynarodowy Dzień Ziemi 2023

• Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest ważnym świętem, które ma na celu podkreślenie globalnej troski o naszą planetę, jak również potrzeby ochrony środowiska naturalnego. Jest to dzień, w którym ludzie na całym świecie podejmują działania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

21 kwietnia 2023 r. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pt. „Zielony dla Ziemi”.
            W ramach tej akcji przyszliśmy do szkoły w czymś zielonym. W młodszych klasach i oddziałach przedszkolnych odbyły się ciekawe zajęcia edukacyjne, dzięki którym dzieci nabyły umiejętność segregowania śmieci. Przedszkolaki dowiedziały się że dla dobra naszej planety i wszystkich ludzi należy dbać o przyrodę oszczędzać wodę i prąd.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji „Zielony dla Ziemi”.

opiekun SU

• Wyjazd na spektakl „Pan Tadeusz – obrazy”

• 31 marca 2023 r. uczniowie z klasy 7a, 7b, 8a i 8b obejrzeli w auli Szkół Katolickich w Łomży spektakl „Pan Tadeusz – obrazy”.

Występowali w nim aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie powstało na motywach epopei narodowej Adama Mickiewicza. W spektaklu przywołano wątek zwaśnionych rodów Horeszków i Sopliców, spór o zamek, perypetie miłosne Tadeusza i Zosi oraz burzliwe losy Jacka Soplicy, ukrywającego się pod mnisim kapturem księdza Robaka. Całość dopełniły barwne kostiumy i ciekawe dekoracje. Inscenizacja przygotowana przez wrocławskich aktorów była niewątpliwie doskonałą lekcją języka polskiego przed czekającym uczniów egzaminem ósmoklasistów.