• Psycholog szkolny

• Drogi uczniu!

Jeśli:

• masz jakiś problem i nie wiesz, jak go rozwiązać,
        • czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,
        • sytuacja szkolna stresuje Cię,
        • masz problemy w relacjach z rówieśnikami lub osobami dorosłymi (rodzicami, nauczycielami),
        • masz trudności w nauce,
        • martwisz się sytuacją w domu rodzinnym,
        • masz problem z kontrolowaniem emocji,
        • zrobiłeś coś, czego żałujesz i chcesz o tym porozmawiać,
        • jesteś nieśmiała/ły i bardzo chcesz to zmienić,
        • chciałbyś/ chciałabyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób,
        • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,
        • zwyczajnie potrzebujesz rozmowy na każdy, ważny dla Ciebie temat

Zapraszam do swojego gabinetu. Rozmowa może sprawić, że znajdziesz sposoby rozwiązania nurtujących Cię problemów. Twoje trudności nie oznaczają, że jesteś gorsza/gorszy od innych. Inni też mają problemy. Twoja odwaga polega na tym, że umiesz przyznać się samemu przed sobą, że nie potrafisz sobie z czymś poradzić. Rozmowa to dojrzała i właściwa decyzja.

Drogi rodzicu/opiekunie!

Jeśli:

• martwi Cię zachowanie Twojego dziecka,
        • niepokoją Cię jego wyniki w nauce,
        • zachowanie Twojego dziecka nagle się zmieniło, a nie wiesz dlaczego,
        • Twoje dziecko jest nieśmiałe lub agresywne i chciałbyś mu pomóc to zmienić,
        • chciałbyś poprawić lub pogłębić relacje ze swoim dzieckiem,
        • nauczyciele zwracają uwagę, że w szkole z dzieckiem się coś dzieje (ma problemy
        z koncentracją, ma trudności w nauce, łatwo wpada w gniew, ma trudności
        z przestrzeganiem dyscypliny, jest lękliwe lub wycofane itd.),
        • chcesz zasięgnąć porady dotyczącej instytucji świadczącej pomoc dziecku i rodzinie, a także placówek specjalistycznych (diagnostycznych i leczących), przyjdź – razem spróbujemy się temu przyjrzeć.

Moja praca bez Twojego wsparcia może nie przynieść tak imponujących efektów. Pewnie czasem Cię dziwi, niepokoi, a może nawet złości, że zapraszam Ciebie na rozmowę. A może obawiasz się, że będziesz oceniany jako rodzic. To są zupełnie naturalne odczucia. Jako rodzic/opiekun jesteś najważniejszy dla swojego dziecka i dlatego tak ważne jest, żebyśmy wspólnie starali się znaleźć rozwiązanie.