• Andrzejki szkolne dla klas IV-VIII oraz BS

• 30 listopada 2023 r. uczniowie klas IV-VIII i BS obchodzili w szkole andrzejki Z tej okazji odbyła się dyskoteka, na której obowiązywało przebranie.  Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych wróżb andrzejkowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

• Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Jesień wokół nas"

• Jesień to przepiękna i kolorowa pora roku i chociaż za oknami już pada śnieg, to w naszej szkole wciąż jesiennie i wielobarwnie. Dzieje się tak za sprawą Rozstrzygniętego niedawno Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I-III „Jesień wokół nas” i pokonkursowej wystawie prac małych artystów. Zgłoszone do konkursu prace urzekają pięknem , bogactwem kolorów, techniką, pomysłowością w podejściu do tematu i wrażliwością wykonawców na piękno przyrody. Jury osobach pani Beaty Turowskiej i pani Elżbiety Borawskiej, miało twardy orzech do zgryzienia, aby z 47 prac wybrać te najpiękniejsze.

Zwycięzcami Konkursu zostali:

I miejsce – Maja Gardocka kl. IIIa

II miejsce – Antonina Turowska kl. IIIa

III miejsce – Wiktoria Filipkowska kl. IIIb

Wyróżnienia:

I – Pola Majdziak kl.Ib

II - Weronika Borawska kl. IIb

III - Julita Skorulska kl. IIIb

Laureaci zostali uhonorowani przez pana Dyrektora i organizatorki konkursu dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza „Bliżej Dziecka”.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom klas I-III, którzy wzięli udział w konkursie. Podziękowania składamy również paniom Wychowawczyniom , które zachęciły uczniów do wykonania prac.

Organizatorzy konkursu:

Maria Duchnowska i Teresa Chrzanowska

• Projekt ,,Edukacja miodowa w szkołach" - klasa 3a

• Miodowa edukacja w Naszej Szkole

Dzięki fundacji Terra Nostra i Krajowemu Zrzeszeniu Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Jedwabne mogli uczestniczyć w Projekcie „Miodowa edukacja w szkołach- edycja III". We wszystkich sześciu klasach edukacji wczesnoszkolnej wychowawczynie przeprowadziły „miodowe zajęcia” z wykorzystaniem otrzymanych materiałów: filmu i plakatów edukacyjnych, oraz kalendarzy. Na zajęciach dzieci poznały budowę i zwyczaje pszczół oraz ich znaczenie dla przyrody i człowieka. Nauczycielki zadbały oto, aby na zajęciach uczniowie mogli poznać pszczele produkty, popróbować różnych rodzajów miodu, pyłku kwiatowego i dowiedzieć się o ich zdrowotnych właściwościach. Uczniowie z klasy IIIA, wykonali model ula i urządzili na korytarzu " Miodowy kącik". Tu dzieci z pozostałych klas mogli dzięki plakatom edukacyjnym poznać odmiany miodów i inne pszczele produkty oraz możliwości ich wykorzystania. Otrzymane kalendarze posłużą naszym wychowankom do odmierzania czasu do wakacji i kolejnych zbiorów miodu w 2024 roku.

Serdecznie i słodko pozdrawiamy!!!

Koordynatorki projektu w ZSS w Jedwabnem

Maria Duchnowska i Teresa Chrzanowska

• Projekt ,,Edukacja miodowa w szkołach" - klasa 2b

• 23 listopada uczniowie klasy 2b uczestniczyli w projekcie „Edukacja miodowa w szkołach”.

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z wyglądem i życiem pszczół oraz poznali znaczenie pszczół dla człowieka i przyrody. Dzieci zaznajomiły się z podstawowymi zasadami pszczelarstwa. Wychowawczyni przyniosła i zaprezentowała uczniom sprzęt i ubranie, jakim posługuje się pszczelarz w swojej pracy i wyposażenie ula w postaci różnego typu ramek oraz produkty pszczele takie jak: pyłek kwitowy, wosk, propolis i pierzgę. Następnie odbyła się degustacja miodu lipowego, który uczniom bardzo smakował. Na zakończenie uczniowie zatańczyli w rytm muzyki „Taniec pszczół” oraz wykonali pracę plastyczną „Życie i praca pszczół”.

Wych. Agnieszka Jastrzębska

• ,,Święta tuż, tuż..."

• 1 grudnia 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerowych oraz klasy III a, odwiedzili muzycy z Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Temat audycji brzmiał: "Święta tuż, tuż…".

W programie znalazły się następujące utwory:

1. A . Vivaldi- Zima cz. I

2. David Bruce –Jingle Bells Boogie

Kolędy :

Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Carol of the Bells Pójdźmy wszyscy do stajenki , Lulajże Jezuniu, Gdy się Chrystus rodzi.

Dzieciaki były zainteresowane muzycznym pokazem i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z muzyką.

• Zawody sportowe

• 25 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyły się Zawody w Koszykówkę.

W rozgrywkach wzięły udział cztery szkoły:

SP z Nowogrodu,

SP z Wizny,

SP z Przytuł,.

SP z Jedwabnego

Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jedwabnem. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy byli bezkonkurencyjni. Wygraliśmy wszystkie rozgrywki, pokonując bezapelacyjnie przeciwnika Tym samym, dostarczając ogromnych wrażeń kibicującym, którzy nie szczędzili gardła na okrzyki

Naszą drużynę reprezentowali:

Karolina Chojnowska – kl. VIII

Emilia Dąbrowska – kl. VIII

Wiktoria Demby – kl. VII

Maja Gołębiewska- kl. VIII

Aleksandra Mrozicka – kl. VIII

Zofia Piechowska – kl. VIII

Dominika Sobuta – kl. VIII

Jakub Cwaliński - kl. VIII

Kamil Dymnicki - kl. VII

Szymon Karolak - kl. VIII

Bartosz Łepkowski - kl. VIII

Adrian Ronald Mościcki- kl. VIII

Sebastian Serafiński - kl. VII

Adam Souiba - kl. VIII

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom wygranej, a wszystkim zawodnikom udziału i zachowania zdrowego ducha rywalizacji.

Dziękujemy za wspólną grę i dostarczenie kibicom niezwykłych emocji!