• Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

• Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Przez cały tydzień, nie tylko 7 lutego obchodziliśmy święto, któremu towarzyszyły liczne wydarzenia edukacyjne:

1. Udział w lekcji online, zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet na temat: „Dbam o swoją prywatność online”- klasa 8 b.

2. Akcja informacyjna na terenie szkoły - uczniowie wykonali prace plastyczne w formie plakatów dotyczące bezpieczeństwa w sieci, które można obejrzeć na szkolnej tablicy.

3. Cykl lekcji i dyskusje na temat właściwego wykorzystania Internetu, np. czym są oszustwa Internetowe (fishing, scam), metod tworzenia bezpiecznych haseł.

4. Obejrzenie filmu „Sieciaki” i zagranie w grę, która była dodatkowym elementem nauki o bezpieczeństwie w sieci.

Poradnik „Nowe technologie w domu” - niech będzie inspiracją dla Rodziców, do wchodzenia w świat nowych technologii wspólnie z dzieckiem. Nowe-technologie-w-domu-Poradnik-dla-rodzicow-strony.pdf (dbamomojzasieg.pl)

12 lutego 2023 r.                                                       Krystyna Wyłuda

• X Przegląd Pieśni Kolęd i Pastorałek 21 stycznia 2023r. o godz. 10.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbył się X Przegląd Pieśni Kolęd i Pastorałek.

•  Jury w składzie:

1. Grzegorz Paczoszka
            2. Waldemar Barbachowski
            3. Izabela Cierpikowska

po wysłuchaniu wszystkich  prezentacji w III kategoriach wiekowych postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami:

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej:

I miejsce - IZABELA GRĄDZKA kl. IIIb

II miejsce - AMELIA DUDA KL. IIIb

III miejsce - EWA KONOPKA kl. IIIb

wyróżnienia :

ANNA RUTKOWSKA kl. IIb

ANTONINA TUROWSKA KL. IIa

MAJA MIERZEJEWSKA kl. Ib

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsceLENA BŁASZCZAK klasa IVb

II miejsceKAROLINA KOSSAKOWSKA klasa IVa