• „Czytając, doskonalimy się, uczymy się myśleć, przyswajamy sobie wszystko, co kiedyś wyżsi talentem ludzie wynaleźli, czego doszli czytając, stajemy się ich uczniami.
        • Rok Szkolny 2019/2020

• Pasowanie na czytelnika

11 marca w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Przed złożeniem uroczystej przysięgi pierwszoklasiści poznali prośby książki (wskazówki jak dbać o książki i czego nie robić podczas czytania) oraz wykazali się znajomością tytułów bajek i baśni. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą książki kochać i szanować, a Pan Dyrektor dokonał pasowania ich na czytelników Wielką Księgą Bajek. Na zakończenie uroczystości mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki, coś słodkiego oraz wypożyczyli swoje pierwsze książeczki.

Po części oficjalnej najmłodsi czytelnicy mieli okazję wysłuchać bajek czytanych przez starsze koleżanki – uczennice klasy szóstej.

Konkust Przekonaj do Czytania

I miejsce  -  Aleksandra Borawska (VII a) i Oliwia Jastrzębska (VIIa)

II miejsce – Aleksandra Zejer (VIc) i Sebastian Szleszyński (VIc)

III miejsce – Anna Orłowska VIIa

Spotkanie autorskie z Panią Zofią Stanecką

We wtorek 26.11.2019 roku w  Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem  odbyło się spotkanie autorskie z Panią Zofią Stanecką - autorką wielu książek dla dzieci m.in. serii o Basi itp. Uczestniczyli w nim uczniowie klas: IV a, IV b i V b. Podczas spotkania autorka nie tylko czytała fragmenty swoich książek, ale również opowiadała o tym jak powstają i skąd bierze pomysły na treść i postacie swoich publikacji. Pani Zofia szczególną uwagę zwróciła na rolę wyobraźni oraz przygotowała dla uczniów zadania, w których mogli wykazać się swoją niesamowitą fantazją. Następnie przyszedł czas na wspólne zdjęcie, autografy i dedykacje książkowe. Sądząc po minach, zachowaniu i zaangażowaniu uczestników, spotkanie z Panią Zofią Stanecką możemy zaliczyć do bardzo udanych.