• „Czytając, doskonalimy się, uczymy się myśleć, przyswajamy sobie wszystko, co kiedyś wyżsi talentem ludzie wynaleźli, czego doszli czytając, stajemy się ich uczniami.
        • Rok szkolny 2022/2023

• 6 czerwca uczennice klasy VIII a czytały bajki dzieciom z oddziałów przedszkolnych w ramach kampanii czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.

KONKURS RECYTATORSKI

28 października w bibliotece szkolnej został przeprowadzony konkurs recytatorski wierszy Adama Mickiewicza. Przystąpiło do niego 7 uczniów z klas VI - VII.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności recytatorskich, propagowanie piękna poezji oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Ocenie podlegały: interpretacja utworu, dobór repertuaru, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Amelia Karwowska kl. VI b

II miejsce – Lena Filipkowska kl. VI a

III miejsce – Emilia Dąbrowska kl. VII a

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

Nagrody zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza

Zwycięzcy kategorii klas 0 – I

I miejsce – Blanka Brzostowska gr. 0 b

II miejsce – Aleksandra Danowska kl. I b

III miejsce – Kornelia Laskowska gr. 0 b

Wyróżnienia: Marcel Makowski gr. 0 a, Pola Majdziak gr. 0 a, Szymon Zajkowski kl. I b, Aleksandra Łepkowska gr. 0 b, Dominik Dybikowski gr. 0 b, Ignacy Kamiński gr. 0 a

Zwycięzcy kategorii klas II-III

I miejsce – Krzysztof Jasiński kl. III b

II miejsce – Maja Gardocka kl. II a

III miejsce – Amelia Rutkowska kl. III a

Wyróżnienie: Antonina Turowska kl. II a

Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

5 października w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas IV - V. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów. Uczestnicy zaprezentowali wylosowane fragmenty tekstu popularnonaukowego. Ocenie podlegała płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Maja Ostatkiewicz kl. IV b