• „Czytając, doskonalimy się, uczymy się myśleć, przyswajamy sobie wszystko, co kiedyś wyżsi talentem ludzie wynaleźli, czego doszli czytając, stajemy się ich uczniami.
        • Przedstawienie pt: „Spotkanie z bajką”

18 marca 2024 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników. O godz. 10 odświętnie ubrani pierwszoklasiści zasiedli na ławeczkach i wsłuchali się w krótkie przedstawienie pt: „Spotkanie z bajką” przygotowane przez uczniów kl. VII a. Następnie złożyli przyrzeczenie, że będą książki czytać i szanować. Po przysiędze dyrektor szkoły pasował uczniów klas pierwszych na czytelników, a pani dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy, zakładki i książki przekazane w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Wszystkim nowo przyjętym czytelnikom życzymy wspaniałych wrażeń podczas czytania.

• Konkurs plastyczny ,,Ilustracja do mojej ulubionej książki"

Wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez bibliotekę szkolną dla uczniów klas I-III, pt. „Ilustracja do mojej ulubionej książki".

Komisja w składzie:

1.Katarzyna Sobuta

2.Anna Wądołowska

3.Anna Kurkowska

wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Antonina Turowska kl. III a, Anna Rutkowska kl. III b

II miejsce – Maja Gardocka kl. III a, Amelia Makowska kl. II b

III miejsce – Anna Rydzewska kl. III b, Maja Brzostowska kl. II b

Wyróżnienia: Wiktoria Filipkowska kl. III b, Gabriela Mieczkowska kl. II b, Tomasz Spiżarny kl. I b.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez stowarzyszenie "Bliżej Dziecka". Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy kolejnych sukcesów w konkursach plastycznych 🧑‍🎨👩‍🎨🌷🎉🏆🎖

P. Anna Wądołowska

P. Anna Kurkowska

• Rok szkolny 2023/2024

Konkurs Recytatorki Poezji Adama Mickiewicza

Uczniowie klas 6-7 uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Recytowali utwory Adama Mickiewicza. Po wysłuchaniu uczniowskiej deklamacji, jury nagrodziło:

Kacpra Gołębiewskiego z klasy 6a - I miejsce

Amelię Karwowską z klasy 7b - II miejsce

Zofię Jasińską z klasy 6a - III miejsce.

Gratulujemy!

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników konkursu. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Anna  Kurkowska

Sponsorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem ,,Bliżej Dziecka".

• Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV-V

27 października 2023 r. w szkolnej bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania.

Uczniowie nagrodzeni:

I miejsce Maja Ostatkiewicz z klasy 5b,

II miejsce Kacper Skrodzki z klasy 4a,

III miejsce Gabrysia Borawska z klasy 5b.

Wyróżnienie zdobyła Lena Baldachowska z klasy 5a.

Serdecznie gratulujemy.

Anna  Kurkowska

• ,,Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

20 października 2023 r. nasza szkoła przyłączyła się do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji pt. „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom".

Spędziliśmy przerwy międzylekcyjne na szkolnym korytarzu, w bibliotece i w salach lekcyjnych, czytając ulubione pozycje książkowe. Przenieśliśmy je z domu lub wypożyczyliśmy ze szkolnej biblioteki. Mamy nadzieję, że jesienią będziemy chętniej sięgali po dobrą lekturę. Dziękujemy za udział w akcji.

Organizatorki:

Anna Kurkowska

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. My też wzięliśmy aktywny udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania Czytajmy naszym najmłodszym od pierwszych chwil życia, bowiem „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

• ,,Piernikowe wariacje" w ZSS w Jedwabnem

„Ojej cóż za zapach,

cynamon, goździki,

coś mi się wydaje,