• VI BAL CHARYTATYWNY

• Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem „Bliżej dziecka” 18 lutego 2017 roku zorganizowało VI Bal Charytatywny. Na to ważne wydarzenie towarzyskie przybyło kilkadziesiąt par. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Jedwabnego P. Michał Chajewski z małżonką, radni Rady Miejskiej, przedsiębiorcy, nauczyciele i rodzice.

Dziękujemy serdecznie sponsorom i darczyńcom, dzięki którym możliwa była organizacja balu:
          1) P. Elżbiecie i Michałowi Chajewskim
          2) Pracownikom Urzędu Miejskiego w Jedwabnem
          3) P. Mariuszowi Szmitko.
          4) P. Barbarze i Tadeuszowi Dmoch.
          5) P. Barbarze i Edwardowi Skrodzkim – firma „ Żwirpol”
          6) P. Kazimierzowi Bagińskiemu – Firma „Boss” Węgorzewo.
          7) P. Pawłowi Kurkowskiemu - sklep obuwniczy Jedwabne
          8) P. Marcie Skorulskiej- sklep nr 1 Jedwabne
          9) P. Halinie Górskiej – Elektromechanika i Mechanika Pojazdowa Jedwabne
          10) P. Annie Jastrzębskiej – Salon fryzjersko - kosmetyczny LAURA. Usługi specjalistyczne Piątnica
          11) P. Józefowi i Andrzejowi Karwowskim - Sklep Ogólnoprzemysłowy Wulkanizacja S.C. Jedwabne
          12) P. Wandzie i Ryszardowi Iwaszkiewicz – hotel „ Karmel” Augustów
          13) P. Małgorzacie i Sławomirowi Niebrzydowskim – sklep „Farmer” Jedwabne
          14) P. Jolancie i Dariuszowi Kondrackim
          15) P. Adamowi Sokalskiemu „ Office Center „ usługi komputerowe Łomża”
          16) P. Bogusławie i Mirosławowi Zalewskim „Piekarnia” Jedwabne
          17) P. Marcie Stefanów – Centrum Rehabilitacji Łomża
          18) P. Sylwii Brulińskiej- salon fryzjerski Czaplice.
          19) Właścicielom salonu „Komax” – salon łazienek Łomża
          20) P. Jolancie Gardockiej – salon fryzjerski Łomża
          21) P. Elżbiecie Skoczylas – kwiaciarnia „ Marzenie” Łomża
          22) Właścicielom salonu biżuterii „YES” – galeria Veneda – Łomża
          23) P. Joannie Olszewskiej – firma handlowa „Maja” Łomża
          24) P. Ewie i Markowi Gołębiewskim
          25) P. Elżbiecie i Zbigniewowi Gutowskim Łódź
          26) P. Barbarze Sienkiewicz – Hańderek – Sklep „Paris „ Łomża
          27) Właścicielowi Instytutu urody „Kerastase” Łomża
          28) P. Zbigniewowi i Dorocie Zarzeckim – biuro podróży „ Zoobi – Tour –Augustów
          29) P. Edycie Zielińskiej – gabinet kosmetyczny „ Estina” Łomża
          30) Nauczycielom i pracownikom administracji Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem.

Dziękujemy również Panu Jarosławowi Wierzbowskiemu za hojność i wsparcie; właścicielowi lokalu „Parkowa”, w którym odbyła się wspomniana impreza.
          Dochód z balu zostanie przeznaczony na realizację celów stowarzyszenia, między innymi:

1) Wyrównywanie szans dzieci i młodzieży będącej w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.
          2) Opieka nad dziećmi i młodzieżą wybitnie zdolną.
          3) Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży.
          4) Poprawianie warunków lokalowych, pozyskiwanie sprzętu oraz pomocy dydaktycznych.
          5) Działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Dodatkową atrakcją imprezy był występ młodzieżowej pary tanecznej Mateusza Pieńkowskiego i Julii Kosteckiej w kategorii 14-15 lat klasy tanecznej „E” z Klubu tańca Towarzyskiego Sportowego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Trenerami pary są Magdalena i Jacek Baczewscy.

Mateusz jest uczniem naszej szkoły, a Julia Kostecka mieszkanką Łomży. Mateusz rozpoczął swoja karierę, uczestnicząc w zajęciach tanecznych dla klas IV-VI współfinansowanych przez stowarzyszenie. Razem tworzą zgrany duet taneczny i zaprezentowali następujące tańce:
          Walc Angielski, Tango, Walc Wiedeński, Samba, Cha-Cha, Rumba, Jive.
           Bal miała również uświetnić zawodniczka kadry narodowej w dyscyplinie paraujeżdżenia, absolwentka naszej szkoły Karolina Karwowska, podopieczna stowarzyszenia. Jednak obowiązki tak wybitnego sportowca nie pozwoliły, by zaprezentowała swoje sukcesy osobiście. Uczestnicy balu mogli obejrzeć trofea zawodniczki, udostępnione przez rodziców.
          We wrześniu 2016 roku Karolina startowała na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajęła 13 lokatę. Od 9 lat startuje w dyscyplinie paraujeżdżenia, od pięciu lat jest zawodniczką kadry narodowej. Uczestniczyła w takich imprezach, jak Mistrzostwa Świata Normandia 2014 – 14 miejsce oraz Mistrzostwa Europy Deauville /Dowill/ 2015 – 9 miejsce. Jest dwukrotną medalistką Mistrzostw Polski – gdzie zdobyła złoto w 2015 roku oraz brąz w 2011. Osiągnęła najwyższe wyniki wśród Polaków podczas Mistrzostw Świata, Europy oraz zawodów międzynarodowych w Paraujeżdżeniu. Oprócz tego zdobyła: 14 miejsce w Mistrzostwach Świata w/Koo/2014, 2 miejsce CPEDI3* / w zawodach międzynarodowych trzy gwiazdkowych –/ Ebrejsizdorf 2015, 2 miejsce CPEDI3* / w zawodach międzynarodowych trzy gwiazdkowych –Arecco 2015, 1 miejsce Mistrzostwa Polski 2015. Karolina jest pierwszym, w historii polskiego paraujeżdżenia, zawodnikiem, który otrzymał kwalifikację z rankingu międzynarodowego.

Uczestnicy balu w fantastycznych humorach bawili się do białego rana przy skocznej muzyce zespołu „Imperial”. Zapewne u gości ten bal będzie wyzwalał pozytywne emocje, tym bardziej, że dochód przeznaczony jest na szczytne cele.

Prezes Stowarzyszenia
          Bożena Żelechowska