• Wykorzystanie na zajęciach 2022/2023

          • 19.06.2023
            • „Laboratoria przyszłości” na lekcji matematyki

              „Laboratoria przyszłości” na lekcji matematyki

              W ramach programu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klasy VIII a poznali  program TINKERCAD, za pomocą którego można projektować zaawansowane modele do druku 3D. Projektowanie to nie tylko świetna zabawa, ale również  doskonalenie umiejętności myślenia przestrzennego. Uczniowie połączyli wiedzę matematyczną dotyczącą symetrii figur z modelowaniem 3D. Wykazali się dużą pomysłowością, powstały wizytówki, zawieszki, breloczki.

          • 12.06.2023 r.
            • Laboratoria przyszłości – okulary ClassVR

              Laboratoria przyszłości – okulary ClassVR

              Uczniowie klasy 6a wykorzystywali okulary wirtualne na lekcji historii poświęconej państwom starożytnym. Dzięki nim mogli znaleźć się wśród piramid, w antycznym amfiteatrze i innych ciekawych  miejscach. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem.

          • 02.06.2023 r.
            • Kreatywność z Photonem i SkriBotem

              Kreatywność z Photonem i SkriBotem

              Uczniowie klasy 6a i klasy 5a, w ramach zajęć z informatyki, uczyli się kodowania za pomocą bloczków poleceń z wykorzystaniem robotów  Photon i SkriBot. Wszyscy byli bardzo aktywni i  świetnie  poradzili sobie z zadaniami.

              Krystyna Wyłuda

          • 31.05.2023 r.
            • Refleksje uczniów przez mikrofon na lekcji języka polskiego

              Refleksje uczniów przez mikrofon na lekcji języka polskiego

              Lekcja dotyczyła analizy odcieni i barw miłości w utworze "Syzyfowe prace" autorstwa Stefana Żeromskiego. Uczniowie mieli okazję wykorzystać mikrofon kierunkowy z akcesoriami, aby podzielić się swoimi refleksjami i odpowiedziami na pytania. Wykorzystanie mikrofonu umożliwiło im wyraźne przekazywanie swoich opinii i komentarzy.

              Wiesław Olszewski

          • 26.05.2023 r.
            • Lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem wizualizera

              Dnia 26.05.2023r. uczniowie klasy VIIa oraz VIIb mieli możliwość uczestniczenia w lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem wizualizera zakupionego w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”. Głównym celem było przeprowadzenie zajęć  w sposób ciekawy oraz angażujący uczniów.  Tematem lekcji było „A teen’s guide to London”. Uczniowie z wykorzystaniem wyświetlanej mapy opowiadali przebytą drogę po najsłynniejszych miejscach Londynu. 

          • 26.05.2023r.
            • Programowanie w języku Scratch

              Programowanie w języku Scratch

              Uczniowie klasy 6b i klasy 5a na lekcji informatyki programowali w języku Scratch oraz rozwijali swoją kreatywność wykorzystując roboty Photon i SkriBot.

              Krystyna Wyłuda

          • 16.05.2023
            • Photon w Oddziałach Przedszkolnych

              Photon w Oddziałach Przedszkolnych

              Najmłodsi także korzystają ze sprzętu w ramach Laboratorium Przyszłości.
              16 maja robot Photon towarzyszył im w poznawaniu mieszkańców wiejskiego podwórka. Dzieci z grupy OPf potrafią zaprogramować swego ulubieńca tak, aby zaprowadził je tam, dokąd chcą. 

              wych. Jolanta Trzaska

          • 10.05.2023 r.
            • Okulary 3D

              Okulary 3D

              Dzięki okularom VR zakupionym w ramach programu Laboratoria przyszłości uczniowie klasy V a w dniu 10.05.2023 r na lekcji geografii odbyli podróż w rzeczywisty i tajemniczy świat dzikich zwierząt. W trójwymiarze oglądali słonia, żyrafę, lwa i inne zwierzęta żyjące na stepie i sawannie. Wirtualna wycieczka do tak odległych miejsc dostarczyła dzieciom dużo radości i wielu wrażeń. Wirtualny świat i przestrzeń 3D oraz efekt 360° widoczne przez okulary rozwija kreatywność oraz w sposób „namacalny” i naukowy utrwala wiedzę o otaczającym nas świecie.  Pozwala również lepiej zrozumieć prawidłowości, które tworzą rzeczywistość.

            • Laboratoria Przyszłości – drukarka 3D

              Laboratoria Przyszłości – drukarka 3D

              W dniu 28.04.2023 r. klasa VIIb uczestniczyła w lekcji matematyki z wykorzystaniem drukarki 3D, zakupionej w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”.
              Uczniowie z zaciekawieniem brali czynny udział w zajęciach. Na początku wybrali kształt, który chcieli stworzyć. Po uruchomieniu sprzętu klasa obserwowała każdy etap tworzenia elementu. Wykonana bryła zaskakiwała swą trwałością.  Młodzież była bardzo zadowolona z przeprowadzonej lekcji.
              Zakupiona drukarka 3D umożliwi uczniom rozwijanie zainteresowań matematycznych, technicznych, jak i informatycznych. Dzięki niech młodzież może pochwalić się swoimi umiejętnościami i pomysłami przed klasą oraz całą społecznością szkolną.

              Angelika Chrostowska

          • 27.04.2023
            • Zajęcia przyrodnicze z wykorzystaniem  Photon-a

              Zajęcia przyrodnicze z wykorzystaniem Photon-a

              27.04.2023r. odbyły się w klasie IIA kolejne zajęcia przyrodnicze z wykorzystaniem ulubieńca uczniów-robota Photon. Tym razem uczniowie programowali robota, tak, aby odnalazł pierwsze oznaki wiosny w lesie, ogrodzie, na łące i w parku. Na każdy odnaleziony zwiastun robot musiał zareagować odpowiednim kolorem czujników i dźwiękiem.  Uczniowie musieli również odpowiedzieć na pytania, które z odnalezionych zwiastunów wiosny podlegają ochronie oraz jak należy zachowywać się w lesie i dlaczego ochrona lasu jest ważna. Drugoklasiści wykazali się znakomitą umiejętnością programowania Photona i wiedzą przyrodniczą.

              Wychowawczyni: Maria Duchnowska

          • 26.04.2023 r.
            • Muzyka w klasie IVb

              Muzyka w klasie IVb

              Zajęcia z muzyki w klasie IVb z wykorzystaniem sprzętu Laboratorium Przyszłości.
              Wiosna pełna muzyki z mikrofonem kierunkowym i mikroportem z akcesoriami.

          • 26.04.2023 r.
            • Wizualizer na lekcji języka angielskiego

              Wizualizer na lekcji języka angielskiego

              26 kwietnia w klasie VIB przeprowadzono lekcję języka angielskiego z wykorzystaniem wizualizera. Głównym celem zajęć były zadania utrwalające umiejętności rozumienia tekstu czytanego. Dzięki wizualizatorowi  teksty zadań były wyświetlane na ekranie, tak by były widoczne dla całej klasy, bez konieczności kserowania dużej ilości materiałów i wypełniane  wspólnie z uczniami na ekranie.

          • 12.04.2023 r.
            • Wykorzystanie aparatu na lekcjach języka polskiego

              Wykorzystanie aparatu na lekcjach języka polskiego

              12 kwietnia 2023 r. klasa 6b uczestniczyła w nietypowej lekcji języka polskiego. Uczniowie pod opieką nauczyciela wybrali się na wiosenny spacer. Poszukiwali ciekawych miejsc, które sfotografowali aparatem Canon, zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Młodzież z klasy 6b na co dzień interesuje się fotografią. Po raz pierwszy mogli oni zrobić zdjęcia profesjonalnym sprzętem. Byli bardzo zadowoleni. Po powrocie do klasy przygotowali opis pejzaży, które udało się im sfotografować. Sprzęt fotograficzny, który zakupiła szkoła, umożliwia im rozwijanie pasji i zaprezentowanie przed grupą umiejętności fotograficznych.
          • 12.04.2023 r.
            • Robotyka i informatyka z robotami edukacyjnymi

              Robotyka i informatyka z robotami edukacyjnymi

              Nasi uczniowie systematycznie korzystają z robotów edukacyjnych podczas zajęć z informatyki i robotyki, odblokowując ich kolejne funkcjonalności. Uczniowie programują roboty Photon i SkriBot korzystając z zainstalowanej na tabletach i telefonach aplikacji.

              Krystyna Wyłuda

            • Lekcje muzyki, rekolekcje.

              Sprzęt zakupiony z programu "Laboratoria Przyszłości na lekcjach muzyki oraz podczas rekolekcji wielkopostnych w szkole -  śpiew pieśni wielkopostnych.

          • 05.04.2023 r.
            • Wykorzystanie okularów Class VR na lekcjach chemii

              Wykorzystanie okularów Class VR na lekcjach chemii

              W dniu 4 i 5 kwietnia 2023 roku klasy VII a i VII b uczestniczyły na lekcjach chemii w zajęciach z wykorzystaniem okularów Class VR.

              Tematyka zajęć dotyczyła:
              - obiegu wody,
              - zmiany stanów skupienia,
              - modeli 3D atomu tlenu i wodoru,
              - cząsteczki wody.
              Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości uczniowie utrwalili przyswojoną wiedzę, obserwując doświadczenia w trójwymiarze. Po założeniu okularów VR uczniowie  otrzymują możliwość znalezienia się w miejscach niedostępnych i  lepiej zapamiętują przekazywane im treści.
              Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń. Uczniowie mogą dzięki okularom Class VR lepiej zrozumieć i zapamiętać wiedzę, która jest im przekazywana. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie powtórzymy te niezwykłe doświadczenia.

              Barbara Eska

            • Projektowanie  3D w aplikacji Tinkercad.

              Projektowanie  3D w aplikacji Tinkercad.

              Uczniowie klasy VI a na lekcji techniki uczyli się projektowania  3D w aplikacji Tinkercad. Poznali podstawy funkcjonalności tworzenia modeli w tym programie.  Zaprojektowali wybraną bryłę, dokonali jej modelowania poprzez dobranie odpowiedniego kształtu, formatu. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością.Finalny wydruk 3D zaprojektowanego modelu wzbudził wielkie zainteresowanie całego zespołu klasowego.FILM

               Elżbieta Borawska

               

          • 23.03.2023 r.
            • Wykorzystanie mikrofonu i kamery cyfrowej na lekcjach języka polskiego

              Wykorzystanie mikrofonu i kamery cyfrowej na lekcjach języka polskiego

              Uczniowie z klasy 7b przygotowywali Misterium. W czasie jednej z prób, która odbyła się na języku polskim 23 marca 2023 r., wykorzystaliśmy mikrofon kierunkowy z akcesoriami i kamerę cyfrową. Ćwiczenia głośnego czytania i recytacji pozwoliły uczniom przełamać tremę i bariery w mówieniu przez mikrofon. Oswajali się także z brzmieniem własnego głosu. Młodzież była zafascynowana sprzętem. Uczeń, odgrywający rolę Jezusa, mógł skupić się na grze aktorskiej, gdyż mikrofon przypina się do ubrania.

              Justyna Turowska

          • 22.03.2023
            • Lekcja historii z wizualizerem

              Lekcja historii z wizualizerem

              Na lekcji historii w klasie I Szkoły Branżowej wykorzystano wizualizer w celu szczegółowego wyświetlenia z podręcznika map, takich jak: wojny Rzeczpospolitej w czasie powstania kozackiego i najazdu Szwedów oraz straty terytorialne Rzeczypospolitej w XVII wieku. Pokazano także w powiększeniu tekst źródłowy z listu Jana III Sobieskiego do papieża Innocentego XI oraz obraz przedstawiający oblężenie Częstochowy przez Szwedów w czasie potopu szwedzkiego w latach 1655-1660. Dzięki wizualizerowi uczniowie obejrzeli prezentowany materiał na tablicy interaktywnej, co przyciągnęło ich uwagę i pozytywnie wpłynęło na efektywność nauczania.

              FILM

              Stanisław Żebrowski

          • 22.03.2023
            • Sprawozdanie z wykorzystanie sprzętu z LP.

              Sprawozdanie z wykorzystanie sprzętu z LP.

              W dniu 22.03.2023r. na 5 godzinie lekcyjnej pedagog specjalny, Katarzyna Karolak przeprowadziła z uczniem klasy 0a indywidualne zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne pt. „Moje potrzeby, krok po kroku”. Lekcja została przeprowadzona zgodnie ze scenariuszem, przy wykorzystaniu robota Photon Kompetencje Społeczno-Emocjonalne (SEL).Głównym celem zajęć było: doskonalenie samoświadomości ucznia, określanie potrzeb związanych z przeżywanymi emocjami oraz nabycie umiejętności radzenia sobie z tymi negatywnymi.
              Uczeń był bardzo zainteresowany realizowanym tematem, jak i obsługą robota.

          • 15.03.2023
            • Wizualizer na lekcji języka rosyjskiego.

              Wizualizer na lekcji języka rosyjskiego.

               

              Ostatnio uczniowie IVLO mieli przyjemność uczestniczyć w lekcji przeprowadzonej przy pomocy wizualizera. Urządzenie pomogło sprawnie przeprowadzić i zrealizować cele lekcji w sposób nowoczesny- bardzo bliski naszym uczniom. Oczywiście przełożyło się to na efektywniejsze zapamiętanie ważnych informacji z danej lekcji. Zastosowanie wizualizera sprawiło, ze lekcja języka rosyjskiego zyskała niesamowite zainteresowanie wśród uczniów.

              Swietłana Żebrowska

          • 02.03.2023
            • Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach projektu: ”Laboratoria Przyszłości” na lekcji języka angielskiego.

              Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach projektu: ”Laboratoria Przyszłości” na lekcji języka angielskiego.

              W dniu 02.03.2023r. uczniowie klasy VIa podczas zajęć z języka angielskiego mieli możliwość skorzystania ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości.Tematem lekcji było „Kupowanie biletu w kinie – ćwiczenia w mówieniu”. W celu uatrakcyjnienia uczniom tego zadania, wykorzystano mikrofon kierunkowy z akcesoriami oraz kamerę przenośną cyfrową wraz z akcesoriami z aparatem. Wykorzystane sprzęty sprawiły, że uczniowie chętniej ćwiczyli swoje dialogi oraz z zainteresowaniem wykorzystywali mikrofony.

          • 23.02.2023
            • Wykorzystanie okularów Class VR na lekcjach biologii.

              Wykorzystanie okularów Class VR na lekcjach biologii.

              W miesiącu lutym klasy VI a i VI b uczestniczyły w lekcjach biologii z wykorzystaniem okularów Class VR. Tematyka zajęć dotyczyła budowy, środowiska życia i różnorodności ryb. Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń. Po założeniu na głowę okularów VR uczniowie nie tylko otrzymują możliwość znalezienia się w miejscach niedostępnych, ale przede wszystkim znacznie skuteczniej zapamiętują przekazywane im treści. Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistość w edukacji ma wiele zalet. Okulary VR pozwalają uczniom na naukę poprzez osobiste doświadczenie, dzięki czemu zwiększa się ich motywacja i zaangażowanie.  Uczniowie mieli możliwość m.in. zajrzeć w głąb oceanu i przyjrzeć się z bliska pływającym w nim rekinom i innym mieszkańcom podwodnego świata.

              Takie nowatorskie podejście do nauczania z wykorzystaniem okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości bardzo spodobało się uczniom.  System został zaprojektowany tak aby w pełni zaangażować uczniów w kreatywne i ekscytujące nauczanie. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny  wymiar.

              Henryk Miciura

          • 17.02.2023
            • Wykorzystanie drukarki 3D na zajęciach dodatkowych z matematyki w ramach projektu: ”Laboratoria Przyszłości”

              Technologia druku 3D daje nauczycielom zupełnie nowe możliwości prowadzenia zajęć lekcyjnych. Dzięki technologii 3D w prosty sposób możliwe jest tworzenie niezwykłych przestrzennych konstrukcji.
              W dniu 17.02.2023 r. uczniowie klasy VI a na dodatkowych zajęciach z matematyki tworzyli samodzielnie trójwymiarowe modele figur geometrycznych przy użyciu drukarki 3D, następnie zaznaczali najdłuższe boki, różne rodzaje kątów oraz wysokości brył.
              Zajęcia z matematyki z wykorzystaniem drukarki 3D są nowatorskie, rozwijają pasje uczniowskie oraz dostarczają wiele niezapomnianych wrażeń. Uczniowie mogą lepiej zrozumieć i zapamiętać wiedzę, która jest im przekazywana.

              Sporządziła: Wiesława Borawska

            • Nowoczesne technologie nie są nam obce

              Nowoczesne technologie nie są nam obce

              Na zajęcia w klasie I b zawitał robot Photon w ramach "Laboratoria Przyszłości". Dzieci miały okazję zapoznać się z jego funkcjami oraz możliwościami. Kierowały nim przy pomocy aplikacji internetowej - doprowadzając do celu. Oprócz rozwijania zainteresowań informatycznych, uczniowie mieli okazję doskonalić swoje kompetencje emocjonalno-społeczne. Dzieci nazywały emocje i określały sytuacje, w których mogą one wystąpić. Tym samym miały możliwość poznawania siebie i swoich uczuć. Robot Photon na pewno jeszcze do nas wróci.

              Tekst: Patrycja Taraszkowska

          • 10.02.2023
            • Lekcja z Photonem i SkriBotem

              Lekcja z Photonem i SkriBotem

              Uczniowie klasy 6a na lekcji informatyki, w ramach ścieżki edukacyjnej, realizowali zajęcia z robotyki wykorzystując roboty Photon i SkriBot. Zapoznali się z ich możliwościami oraz poznali podstawy programowania i kodowania, które konieczne są do „ożywienia” robotów.

              Krystyna Wyłuda

          • 19.01.2023 r.
            • Wprowadzenie w świat elektroniki

              Wprowadzenie w świat elektroniki

              Młodzież Szkoły Branżowej na zajęciach z Kształtowania Kompetencji Zawodowych wykorzystała zestaw z mikrokontrolerem, w którym znajdują się elementy elektroniczne takie jak: diody, przyciski, wyświetlacze i wiele innych komponentów. Zbudowano układ z diodami wykorzystując płytkę stykową, która to pozwala tworzyć projekty bez konieczności lutowania. Na płytce umieszczono diody w dwóch kolorach: niebieskim i czerwonym oraz przycisk do regulowania, które diody mają się świecić. Wykorzystano zasilanie bateriami.

              Pierwszy efekt pracy za nami – diody świecą w kolorze niebieskim lub czerwonym. Uczniowie ćwiczyli samodzielność i majsterkowanie oraz  kształtowali wiarę we własne możliwości.

                                                                                         Krystyna Wyłuda

            • Laboratoria przyszłości – robot Photon. Zajęcia świetlicowe

              Laboratoria przyszłości – robot Photon. Zajęcia świetlicowe

              Na zajęciach świetlicowych uczniowie zapoznawali się z obsługą robota Photon. Następnie uczyli się jego programowania. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez doświadczenia i eksperymenty. To właśnie dzięki temu mogą szybko rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu. Dlatego Photon uczy poprzez zabawę.

              Robot edukacyjny pozwala na zapoznanie się z tym jak funkcjonują nowe technologie. Dzieci mają możliwość sterowania robotem na odległość i programowania go, przez co mogą zapoznać się z bardziej skomplikowanymi mechanizmami z zakresu robotyki i elektroniki. Praca z robotem rozwija kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne, a także uczy dzieci dokładności    i wytrwałości w wykonywaniu zadań. Programowanie robota staje się doskonałą zabawą, poprzez którą łatwiej przyswoić trudniejsze tematy szkolne, a także zagadnienia z informatyki.

              Henryk Miciura

          • 10.01.2023
            • Informatyka z robotami SkriBot i Photon

              Informatyka z robotami SkriBot i Photon

              Młodzież z klasy VI b na lekcji informatyki wykorzystywała roboty edukacyjne SkriBot i Photon – sterowano nimi w różnych kierunkach oraz programowano im trasy przejazdu. Roboty edukacyjne uczą pracy w grupie, podstaw programowania, pokazują najnowsze technologie oraz rozwijają logiczne myślenie i kreatywność.

              Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i wkrótce kolejne lekcje z robotami.

              Krystyna Wyłuda

          • 09 grudnia 2022
            • Kodowanie w klasie 8b

              Kodowanie w klasie 8b

              Uczniowie klasy 8 b na lekcji informatyki doskonalili umiejętność kodowania oraz twórczego rozwiazywania problemów korzystając z robotów edukacyjnych Photon.

              Krystyna Wyłuda

          • grudzień 2022
            • Wykorzystanie mikrofonu i aparatu na lekcjach języka polskiego

              Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy V b mieli okazję wykorzystać mikrofon z akcesoriami oraz aparat Canon. Uczniowie sporządzili streszczenie mitu o Heraklesie, zilustrowali go, po czym wykonali zdjęcia ilustracji. Za pomocą mikrofonu z akcesoriami chętni uczniowie nagrali napisane wcześniej teksty. Przygotowane w ten sposób materiały zostały wykorzystane do realizacji ścieżki audiowizualnej o przygodach mitologicznego herosa.

              Angelika Mierzwińska

          • 5.12.2022r.
            • Zajęcia z robotyki i programowania

              Zajęcia z robotyki i programowania

              Pasjonaci robotyki -  uczniowie Szkoły Branżowej na lekcjach z Kształtowania Kompetencji Zawodowych rozmontowali dwa roboty edukacyjne SkriBot, puścili wodzę wyobraźni i zaprojektowali własne zupełnie nowe konstrukcje czołgu i ładowacza czołowego.  W trakcie montażu uczniowie doskonalili umiejętności z zakresu mechaniki, elektroniki i automatyki. Autorskie modele zawierają płytki mikrokontrolera i uczniowie programują im konkretne funkcje.

              Wiedza z zakresu programowania to szansa na rozwinięcie kompetencji, które przydadzą się w każdym zawodzie. Takie umiejętności jak współpraca w zespole, umiejętność rozwiązywania problemów, przewidywania, czy logicznego myślenia to tylko niektóre z wielu kompetencji, które można trenować podczas zabawy w kodowanie.

              FILM

              Krystyna Wyłuda

          • 01.12.2022r.
            • Zajęcia z Kształtowania Kompetencji Zawodowych

              Zajęcia z Kształtowania Kompetencji Zawodowych

              W ramach zajęć z Kształtowania Kompetencji Zawodowych uczniowie klasy II Szkoły Branżowej rozwijali kreatywność, twórcze myślenie i współpracę w grupie z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon i SkriBot. W programowanie robotów włączył się również Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Prószyński. Laboratoria Przyszłości udowadniają, że nauka nie musi ograniczać się do książek.

              FILM

              Krystyna Wyłuda

          • 25.11.2022 r.
            • Laboratoria przyszłości – robot Photon

              Laboratoria przyszłości – robot Photon

              Czworo uczniów na zajęciach rewalidacyjnych uczyło się zasad obsługi robota Photon. Wykorzystanie robota uatrakcyjniło  kształtowanie u uczniów  umiejętności orientacji  w przestrzeni i doskonalenie motoryki małej.

              Bogusława Miciura

            • Lekcja z wykorzystaniem drukarki  3D

              Lekcja z wykorzystaniem drukarki 3D

              Uczniowie klasy V a na lekcji techniki po raz pierwszy  mieli możliwość zapoznania się z budową, zasadami działania  oraz  zastosowaniem drukarki 3D. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obserwowali pracę wydruku wybranej bryły. Ciekawość uczniów była ogromna, nawet niezbyt odważni zadawali liczne pytania. Praca z nowoczesnym sprzętem zwiększyła  aktywność, kreatywność oraz logiczne myślenie każdego dziecka.

              Wykorzystanie druku 3D jest świetnym sposobem na naukę poprzez zabawę.

              FILM - obsługa drukarki

              Elżbieta Borawska

          • 24.10.2022r.
            • Drukarka 3D

              Film - obsługa drukarki

              Uczniowie podczas zajęć rozwijających z robotyki zapoznali się z zasadami tworzenia wydruków w drukarce 3D. Nasza drukarka 3D podczas testowania spisała się bardzo dobrze i wydrukowano pierwszy model "Pierścień Żywiołów”.

              Dzięki tym zajęciom uczniowie przekonali się o roli nowoczesnej technologii.


              Krystyna Wyłuda

          • 26.10.2022r.
            • Laboratoria Przyszłości w edukacji wczesnoszkolnej

              Laboratoria Przyszłości w edukacji wczesnoszkolnej

              Już kolejny raz korzystaliśmy z zasobów pozyskanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Pomagał nam w tym zaprzyjaźniony robot Photon. Uczniowie z klasy I i II szkoły podstawowej zapoznali się
              z możliwościami robota, a następnie za pomocą smartfona nauczyli go poruszać się po klasie, wydawać dźwięki  i zmieniać kolory. Były to zajęcia grupowe oraz indywidualne.
              Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej misją jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości. Zajęcia będą prowadzone w sposób interesujący, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań.                            

                                                                                Agnieszka Iwona Gołaś

          • 28.09.2022r.
            • Programowanie z robotami edukacyjnymi Photon

              Programowanie z robotami edukacyjnymi Photon

              Uczniowie klas piątych i klasy VII b poznali podstawy sterowania i programowania robotami Photon zakupionymi w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Mogli nimi sterować w różnych kierunkach, programować jak mają się poruszać, zmieniać kolory i wydawać różne dźwięki. Praca z robotem rozwija kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne, a także uczy dzieci dokładności i wytrwałości w wykonywaniu zadań.

               
               Krystyna Wyłuda