• na stronie Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem
      • najnowsze informacje znajdziecie w dziale aktualności i nauczanie zdalne
          • Wycieczka do Warszawy klas I-III

19 kwietnia 2024 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Jedwabnem
            wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzaliśmy:

- piękne warszawskie zoo

- manufakturę cukierków gdzie mogliśmy obserwować proces ręcznego wytwarzania cukierków i lizaków metodą z XVII-ego wieku. Wszystkie słodycze powstawały na oczach naszych dzieci. Cukierki i lizaki produkowane są na bazie naturalnych składników i barwników pochodzących z roślin. Słodycze smakowały wszystkim bez wyjątków.

• Misterium 2024

27.03.2024 r., tuż przed Świętami Wielkanocnymi, wraz z całą społecznością szkolną, doświadczyliśmy współczesnego Misterium Męki Pańskiej.

Wystąpili w nim uczniowie z klasy 4a, 5b, 6a i 6b.

Przedstawienie, które wystawiła młodzież naszej szkoły, nie było bezpośrednim odzwierciedleniem wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Nie pokazaliśmy scen zgodnie z historią. Staraliśmy się natomiast przybliżyć te wydarzenia, osadzając je we współczesnych realiach. Problemy poruszane w misterium to problemy dzisiejszego świata, czyli nas wszystkich. Na końcu, z uwielbieniem i radością, zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę pt. "Jezus zwyciężył". Alleluja niosło się po całej sali, a radość nadchodzących świąt zagościła w każdym sercu.

• „Moje zdrowie, moje prawo”

7 kwietnia przypada obchodzony corocznie Światowy Dzień Zdrowia. Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) aby mobilizować ludzi na całym świecie do podejmowania działań zmierzających do poprawy zdrowia.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest hasło „Moje zdrowie, moje prawo”. Zostało ono wybrane, aby przypomnieć, że każdy człowiek na świecie ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości warunków mieszkaniowych, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.

Standardy Ochrony  Małoletnich ZSS w Jedwabnem 2024

Załączniki:

1. Standardy Ochrony Maloletnich ZSS w Jedwabnem 2024

2. Zarządzenie Nr 3 2024 Standardy Ochrony Małoletnich

• Zapytanie ofertowe dostawa węgla opałowego

Załączniki do zapytania ofertowego

• Harmonogram dostępności nauczycieli